Technológie

Technológie budú v Kreatívnom centre FabLab rozdelené v nasledovných dielňach:

  1. Kreatívna dielňa pre spájanie kovových materiálov č.121. Dostupné technologické vybavenie: zváracie zariadenia na MIG aj TIG zváranie, pieskovacie zariadenie, umývacie zariadenie, ohýbačka rúrok, ohýbačka plechov, zariadenie na strihanie plechov, vysokotlakový vodný čistič, frézy a vŕtačky, nástrojové vozíky.
  2. Kreatívna dielňa s technológiou 3D tlače a skenovania č.122. Dostupné technologické vybavenie: 3D tlačiareň kovových modelov s testovacou jednotkou na testovanie tvrdosti materiálov. 3D kovová tlač v argónovej ochrannej atmosfére argón na práškové ocele.
  3. Kreatívna dielňa s technológiou 3D tlače a skenovania č. 123. Dostupné technologické vybavenie: 3D tlačiarne typu FDM, CFR, optické 3D skenery s vysokým rozlíšením, 3D kontaktný merací prístroj, multifunkčný 3D ručný skener s rozlišovaním farieb a textúr, sety na zobrazenie virtuálnej reality, UV tlačiareň, vyrezávací ploter, grafické programy skupiny Corel a Adobe Creative Suite.
  4. Kreatívna dielňa pre spracovanie a tlač materiálov (plasty, hlina) č. 124. Dostupné technologické vybavenie: hrnčiarsky kruh a pec, drôtová rezačka a fréza polystyrénu a styroduru, ohýbačka plastových rovinatých dielov, zariadenia pre zváranie, úpravu, opracovanie a spracovanie plastových dielov, zváračka plastových fólií, termotransferový vákuový lis.
  5. Kreatívna dielňa pre strojové spracovanie dreva č. 115. Dostupné technologické vybavenie: automatická olepovačka hrán, formátovacia píla, 3 osé CNC obrábacie centrum na drevo, pásová brúska, spodná fréza, zrovnávacia a hrúbkovacia fréza na drevo, sústruh na drevo, lis na lepenie dreva ultrazvuk pre reštaurátorov, kompletná sada ručných zariadení na spracovanie dreva, stolárske hoblice a stolárske svorky, automatické odsávanie dielne.
  6. Kreatívna dielňa pre strojové spracovanie dreva č. 116. Dostupné technologické vybavenie: drevárske ponky a hoblice, vibračná a excentrická brúska, hoblíky, brúsky, frézky, pilníky, okružná píla, pokosová píla aj so stojanom, vypaľovačka do dreva, hobľovačky, vŕtačky, pásový pilník, dielenské zveráky, rezbárke úpinky, sada akumulátorových nástrojov, motorová rezbárska píla.
  7. Kreatívna dielňa pre spájanie kovových materiálov č. 404. Dostupné technologické vybavenie: CNC gravírovačka na báze CO2 lasera, CNC laser rezačka na rezanie kovov, CNC farebná gravírovačka na báze vláknového lasera, CNC Router na precízne a výkonné frézovanie, brúsenie a gravírovanie, CNC sústruh, elektrický zdvíhací vozík, digitálny výškomer, dielenské meradlá a kalibre, kolaboratívna robotická ruka, pásová píla na kov, plochá brúska na kov, dielenské stoly so zverákmi a nástrojové vozíky.
  8. Coworkingový priestor a zasadačka č. 114. Dostupné technologické vybavenie: zdieľané počítače , sieťová farebná tlačiareň, vizualizér s 10x zoom, 64“ veľkoplošná prezentačná obrazovka, video konferenčný systém, stavebnicový systém pre robotické modelovanie v tímoch LEGO Education systém, vysokorýchlostné wifi pripojenie na internet.